Final Exam Schedule

Final Exam Schedule

Spring 2017

Final exam schedule - PDF

Monday, May 1

8 - 9:50 a.m.
EE 210-001 - Dudeck
Butler 204

10 - 11:50 a.m.
BISC 2-001 - Frankel
Graham 115

CRIMJ 100-001 - Gutierrez
Graham 114

HDFS 229-001 - Roda
Graham 109

HIST 21-001 - Nordstrom
Slusser/Bayzick 105

PSYCH 301-001 - Goguen, L.
Chestnut 101

Noon - 1:50 p.m.
CHEM 112-001 - Saunders
Graham 115

ENGL 182A-001 - Morgan
Chestnut 101

ME 345-001 - Yourey
Butler 204

MICRB 151C-900 - Ferry
Library 012

PT 280W-001 - Tarud
Physical Ed Bldg 7E

2 - 3:50 p.m.
MATH 22-001 - Young
Graham 109

MATH 22-002 - Young
Graham 109

MATH 110-001 - Monks
Graham 114

MATH 200-001 - Monks
Graham 114

4 - 5:50 p.m.
BIOL 155-001 - Yenser
Graham 109

CHEM 110-001 - Boris
Graham 114

6 - 7:50 p.m.
EMCH 212-020 - Blessner
Memorial 1

IST 440-555M - Brazon
Butler 202

8 - 9:50 p.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

Tuesday, May 2

8 - 9:50 a.m.
PT 205-001 - Shatto
Physical Ed Bldg 7E

PT 205-002 - Shatto
Physical Ed Bldg 106

SPAN 3-001 - Glick
Chestnut 101

10 - 11:50 a.m.
EGEE 420-001 - Yourey
Butler 204

KINES 77-002 - Ranalli, M.
Physical Ed Bldg 106

SOC 5-001 - Polgar
Graham 114

Noon - 1:50 p.m.
ART H 111-002 - Pineno
Graham 115

MKTG 220-001 - McDermott
Slusser/Bayzick 105

2 - 3:50 p.m.
ART H 111-001 - Pineno
Graham 115

HIST 2-001 - Pierce
Chestnut 101

PSYCH 100-001 - Hayashi
Graham 114

4 - 5:50 p.m.
MATH 140-001 - Litvinov
Graham 109

MATH 140-002 - Jimnez
Graham 114

MATH 141-001 - Marko
Graham 115

MATH 141-002 - Marko
Graham 115

MATH 230-001 - Litvinov
Graham 109

6 - 7:50 p.m.
ACCTG 211-020 - Herman
Chestnut 101

NUTR 251-020 Hartman
Graham 109

8 - 9:50 p.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

Wednesday, May 3

8 - 9:50 a.m.
BIOL 220W-001 - Frankel
Graham 114

MATH 26-001 - Young
Chestnut 101

MUSIC 7-001 - Smialek
Graham 109

PT 100-001 - Shatto
Physical Ed Bldg 7E

10 - 11:50 a.m.
BISC 3-001 - Goguen, C.
Graham 109

CRIMJ 221-001 - Gutierrez
Memorial 1

EGEE 437-001 - Ranalli, J.
Butler 204  

HIST 21-002 - Nordstrom
Slusser/Bayzick 105

PHYS 212-001 - Ghebregziabher
Graham 114

Noon - 1:50 p.m.
MUSIC 5-001 - Smialek
Graham 109

MUSIC 5-002 - Smialek
Graham 109

PHYS 211-001 - Ghebregziabher
Graham 114

2 - 3:50 p.m.
BIOL 230W-001 - Frankel
Memorial 3

CRIMJ 12-001 - Gutierrez
Chestnut 101

ENGR 491W-001 - Ranalli, J.
Graham 115

GEOG 10-001 - Vice
Physical Ed Bldg 106

MIS 204-001 - Liu
Graham 109

PT 250-001 - Petrilla
Physical Ed Bldg 7E

SOC 12-001 - Gutierrez
Chestnut 101

4 - 5:50 p.m.
MATH 250-001 - Jimenez
Graham 109

MATH 251-001 - Jimenez
Graham 109

ME 300-001 - Ranalli, J.
Butler 204

PSYCH 212-001 - Goguen, L.
Graham 114

6 - 7:50 p.m.
MGMT 301-020 - Robinson
Chestnut 101

8 - 9:50 p.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

Thursday, May 4

8 - 9:50 a.m.
EMCH 213-001 - Grebski
Chestnut 101

SPAN 2-001 - Glick
Graham 114

STS 200-001 - Frankel
Slusser/Bayzick 105

10 - 11:50 a.m.
CMPSC 121-001 - Azalov
Graham 109

IST 242-001 - Azalov
Graham 109

MATH 21 -001 - Ashton
Graham 114

MATH 21 -002 - Ashton
Graham 114

Noon - 1:50 p.m.
COMM 150-001 - Froehlich
Graham 114

COMM 150-002 - Froehlich
Graham 114

2 - 3:50 p.m.
BIOL 141-001 - Yenser
Graham 115

CHEM 212-001 - Patel
Memorial 3

CMPSC 101-001 - Azalov
Chestnut 101

MICRB 151W-900 - Ferry
Library 12

PT 260-001 - Shatto
Physical Ed Bldg 7E  

SOC 1-001 - Polgar
Graham 109

SPAN 1-001 - Glick
Graham 114

4 - 5:50 p.m.
HIST 2-002 - Pierce
Graham 109

HIST 10-001 - Nordstrom
Chestnut 101

IST 331-020 - Brazon
Butler 202

PSYCH 100-002 - Hayashi
Graham 114

6 - 7:50 p.m.
IST 210-020 - Brazon
Graham 114

8 - 9:50 p.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

Friday, May 5

8 - 9:50 a.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

10 - 11:50 a.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

Noon - 1:50 p.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

2 - 3:50 p.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

4 - 5:50 p.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

6 - 7:50 p.m.
RESERVED FOR CONFLICTS

8 - 8:50 p.m.
RESERVED FOR CONFLICTS